Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Лозовицький О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лозовицький О.  
Аура дуче: політичний портрет Беніто Муссоліні / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 37-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Ключ. слова: Беніто Муссоліні, фашизм, націоналізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Іта)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лозовицький О.  
Військова реформа у Франції як найголовніша похідна розвитку загальноєвропейської системи безпеки / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему реформування військової та військово-промислової системи Франції у 1990-х рр. Франція проводить професіоналізацію своєї армії, адаптує свій промисловий та технологічний потенціал до системи загальноєвропейської оборонної промисловості з метою створення міжнародних об'єднань, спроможних конкурувати з американськими концернами. У новій геополітичній ситуації армія Франції повинна стати мобільною, вміти взаємодіяти з партнерами в ЄС та НАТО у справі встановлення та підтримання миру.


Ключ. слова: Франція, професіоналізація армії, реформи військової системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Фра)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозовицький О.  
Еволюція ядерної політики і стратегії Франції / О. Лозовицький // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 26-33. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано ядерну політику Франції 40-90-х рр. ХХ ст.: розробку її засад за часів Ш. де Голля, продовження розвитку під час правління Ж.Помпіду, Жискара д'Естена та Ф.Міттерана, а також сучасний стан. Розглянуто зміни у політиці Франції з початку правління Жака Ширака, що торкнулися й ядерної сфери, яка сьогодні базується на засадах стратегічної достатності.


Ключ. слова: ядерна зброя, випробування, концепція "вирівнювальної сили", "пуризм", французька військова доктрина
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4Фра) + Т3(4Фра)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозовицький О.  
Фактор "голлізму" як чинник національного та зовнішньополітичного піднесення Франції 60-х рр. ХХ ст. / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 42-57. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано ідеологію "голлізму". Розглянуто можливість використання в Україні основних положень даної ідеології. Акцентовано увагу на завданнях, які ставила перед собою Франція після Другої світової війни, висвітлено політику тогочасного французького уряду, ставлення інших держав, зокрема США, до країни. Висвітлено засади ідеології "голлізму", етапи її розвитку та вплив на післявоєнний розвиток країни. Висунуто тезу про те, що голлізм має стати для України прикладом вдосконалення державної стратегії, в якій панує пріоритет національного фактора, що є головною рушійною силою суспільного розвитку.


Ключ. слова: голлізм, національне піднесення
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Фра)63-502.2 + Ф055.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лозовицький О.  
Жак Ширак: повторне випробування владою / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2002. - № 4. - С. 34-43. - Библиогр.: 14 назв. - укp.

Подано політичний портрет Жака Ширака. Проаналізовано перебіг президентської виборчої кампанії 2002 р. у Франції. Досліджено склад "команди Ширака" та його дії як глави французької держави.


Ключ. слова: Жак Ширак, Президент Франції
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лозовицький О.  
Іноземний Легіон - французький варіант найманства: панацея чи виразка суспільства? / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2002. - № 6. - С. 71-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В контексті проведення військової реформи в Україні вивчено досвід інших країн у справі формування як збройних сил в цілому, так і окремих військових підрозділів. Стисло подано історію воєнного найманства. Досліджено французький варіант професійних військових з'єднань, зокрема, найстарішого з елітарних військових формувань такого типу у світі - Іноземного легіону.


Ключ. слова: Іноземний Легіон, найманство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Фра)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лозовицький О.  
Французький вимір загальноєвропейської та світової безпеки / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2003. - № 1. - С. 10-23. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто ставлення Франції до проблеми безпеки в Європі та світі. Визначено, що специфіка французького виміру безпеки зумовлена як історичним досвідом країни, так і її прагненням вирішувати питання війни та миру самостійно, незалежно від союзників та військових структур НАТО.


Ключ. слова: політика безпеки, Франція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)6-611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лозовицький О. С. 
Чинник глобального лідерства США у формуванні військово-політичної та оборонної стратегії Франції : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. С. Лозовицький; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено еволюцію франко-американських стратегічних відносин, а також політику та стратегію США у процесі формування та розвитку оборонної стратегії Франції. Ця взаємодія була основою інтеграційних процесів, що відбувались у межах євроатлантичного співтовариства у другій половині XX ст. Розглянуто різноманітні аспекти впливу та військово-політичної взаємодії Франції та США. Еволюцію франко-американських стратегічних взаємовідносин розглянуто у контексті розвитку та реалізації політико-ідеологічних течій, що визначали стратегії США та Франції у міжнародному середовищі у 1960 - 90-х рр. Особливу увагу приділено дослідженню рольових особливостей Франції та США у процесах дво- та багатосторонньої взаємодії, що призвели до мінімального політико-ідеологічного та військово-стратегічного консенсусу в збереженні гомогенності євроатлантичної спільноти. Зроблено узагальнюючий висновок, що чинник глобального лідерства США був загальним силовим фоном, який визначав формування французької військово-політичної стратегії у повоєнний період, яка мала адаптаційну мету, що вимагало від США ставлення до неї як до союзного, проте альтернативного фактору впливу та міжнародної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(4ФРА)63-6 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лозовицький О. С. 
Зовнішня політика держави: становлення та розвиток в умовах глобалізації : монографія / О. С. Лозовицький; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2011. - 399 c. - Бібліогр.: 646 назв - укp.

Висвітлено проблеми формування та реалізації зовнішньої політики як процесу управлінського впливу на становлення та розвиток форми та змісту держави. Розкрито закономірності, особливості, тенденції, чинники та принципи розвитку політичних процесів за умов глобалізації. Проаналізовано актуальні проблеми дієвості й ефективності державного управління, політики й управління політичними процесами, трансформації політичних інституцій і глобальних систем. Увагу приділено питанням гуманітарного, інноваційно-інтелектуального та геополітичного розвитку сучасного суспільства. Охарактеризовано інноваційні технології зовнішньої політики держави за умов глобалізації. Охарактеризовано глобалізаційні чинники динамізації зовнішньої політики Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського